S O O T A R A

دستورالعمل ها 

 انتخاب نوع پوشش رنگ و ضمانت آن 


دانلود

 بارگیری ، حمل و تخلیه صحیح محصولات 


دانلود

 نصب صحیح پایه های خیابانی بر روی فنداسیون


دانلود

راهنمای انتخاب پوشش رنگ جهت حفاظت از سازه های فولادی با توجه به شرایط اقلیمی:

برآنیم تا با داشتن امكانات آزمایشگاهی پیشرفته و بهره گیری از علوم روز دنیا مشتـریان خود را درانتخاب سیستم پوششی صحیح و با دوام جهت حفاظت از سازه های فلزی مطلع سازیم.

– مـراحل آماده سـازی سطح  به دو روش پاكسـازی به روش شیمیـایی و پاکسازی به روش پاشش ساینـده با فشـار هوا (سنـدبلاست) می باشد که جهت رنگهـای پلـی اورتان پاکسـازی سطح صرفا از طریق پاشش ساینده با فشار هوا انجام می پذیرد .

–  در پاكسازی به روش شیمیایی ضخامت لایه فسفاته بر طبق  استاندارد بین‌المللی ISO9717  كنترل می گردد.

–  سطح تمیزی مـورد تائید در پاكسـازی به روش بلاستینگ بر طبق استـاندارد بیـن المللی ISO8501-1  بـلاستینگ تا حد فلـز نزدیك به سفید ½Sa 2 می باشد.

بدین ترتیب انواع پوشش رنگ شامل  :

1- رنگهـای پـودر الكتـرواستاتیك پایه پلی استـر : مقاومت نسبی در برابـر ضربه و اشعه UV ، با ضخـامت تقـریبی جهت رنگهـای پودری سـاده 70 تا 90 میکرون و رنگهای پودری سنبـاده ای 80 تا 120 میكرون.

2- رنگهـای پلـی اورتـان دوجـزئی : مناسب جهت محیطهای خـورنده و با رطـوبت بالا ، مقـاوم در برابـر اشـعه UV ،دارای سه لایه شامل لایه زیرین آستـر زینك ریـچ اپـوكسی دوجزئی و لایه میـانی اپـوكسی پلـی امید دوجزئی و لایه نهـایی رویه پلی اورتان دو جزئی و ضخامت تقـریبی نهـایی 180تا 200 میكـرون.

3- گالوانیزه گرم و رنگ پلی اورتان : سیستم پیشنهـادی جهت محیطهـای با خـوردگی بالا و منـاطق صنعتی با رطـوبت زیاد و جو خـورنده و در معــرض ضـربه و سایش ، پوشش گالـوانیزه گـرم ، باضخامت تقـریبی 70تا 80 میكـرون با اعمال رنگ رویه نهـایی پلـی اورتان مـی باشد.

مدت ضمـانت پوشش رنگ کلیه محصولات :

  1. رنگ پودر الکترواستاتیک  در محیطهای شهـری با سطح خـوردگی كم و به دور از پاشش مداوم آب تا 2 سال

  2. پودرالكتـرواستاتیك چكشی در محیطهای شهـری با سطح خـوردگی كم و به دور از پاشش مداوم تا 1 سال

  3. رنگ سه لایه پلی اورتان در محیطهای خـورنده و با رطـوبت بالا حداقل 5 سال


شرایط ضمانت پوشش رنگ :

1 – مدت ضمانت از تاریخ تولید در نظر گرفته خواهد شد .

2- ضمانت داده شده در رنگ های مایع پلی اورتان جهت محیط های خارجی نرمال(غیر غوطه ور در آب و یا محیط های قلیایی/ اسیدی شدید )با شرایط محیطی با خورندگی متوسط (برای مثال جو شهری و صنعتی با آلودگی متوسط گوگردی و نواحی ساحلی با شوری کم)می باشد مگر در موارد خاص که با هماهنگی شرکت در قرار داد ذکر می گردد.

3- ضمانت به کالاهایی که به دلیل سهل انگاری در وارد آمدن ضربه در حمل و نقل یا پس از نصب به وجود آمده تعلق نمی پذیرد.

4- کالاهایی که به دلیل محبوس شدن رطوبت و یا گرما در بسته بندی ،ناشی از دیرکرد در باز نمودن بسته بندی محصول و یا تشخیص در انبار نمودن نامناسب کالا توسط مشتری، شامل مدت ضمانت نخواهد گردید.

5- ضمانت داده شده در رنگ های پودر الکترواستاتیک(عدم پوسیدگی و یا زنگ زدگی ) به محیــطهای نصب خارجی با شرایط رطوبـتی نرمال به جز محیـط های که در معرض پاشش مداوم آب یا غوطه ور در آب می باشد تعلق می پذیرد.

6-به منظور حفظ دوام پوشش رنگ ،پایه ها بر روی سطح بتنی که با سطح افقی و بستر خاک 10-15سانتی متر اختلاف دارد نصب گردد.پایه هایی که تماس مستقیم با بستر خاک داشته باشند شامل ضمانت نمی گردد.


خدمات پس از فروش :

واحد خدمـات پس از فروش جهت اجـرای کلیه امـور مربوط به نصب ، هرگونه اخلال درعملکرد چـراغ و یا اشکالات مربـوط به پوشش رنگ و تامین قطعات یدکی کلیه محصولات ، در خدمت مشتریان می باشد.


شرایط بارگیری ، حمل و تخلیه محصولات

1- تحویل کلیه محصولات درب کارخانه می باشد.

2- در صورت توافق مشتری، مراحل درخواست خودرو سنگین و بارگیری محصولات، با شرکت های حمل و نقل مورد تائید شرکت سوتارا انجام می گیرد.

3- در صورت بارگیری توسط شرکت ، محصولات در مقصد فقط بر روی کامیون یا تریلی به مشتری تحویل داده می شود و مسئولیت تخلیه محموله بعهده مشتری می باشد.

4- پایه های خیابانی حتما” باید توسط جرثقیل یا لیفتراک و بدون آسیب به رنگ ، تخلیه شوند.

5- هزینه تاخیر در بارگیری بعهده فروشنده و هزینه تاخیر در تخلیه به عهده مشتری می باشد.

6-هنگام تحویل محموله ، محصولات و پایه ها باید بازرسی شوند و بازرس باید اطمینان حاصل کند که محصولات در هنگام حمل و نقل تا قبل از تخلیه بدون هیچگونه آسیبی تحویل گردیده است و رسید مربوطه را مهر و امضا نماید.

7- در صورت وجود هرگونه آسیب یا نقص در محموله ، بازرس باید قبل از تخلیه مستندات شامل گزارش و عکس را تهیه و به اطلاع واحد فروش سوتارا برساند.

8- در هنگام تخلیه باید محموله با حضور راننده بازرسی و طبق رسید شمارش گردد.

9- بعد از تخلیه پایه ها به شکل بالا به پایین و پایین به بالا بر روی یکدیگر چیدمان شوند.

10- پایه ها و محصولات ارسالی به هیچ عنوان نباید بر روی سطح زمین و یا در محیط مرطوب ،انبار شوند . جهت چیدمان می توان از پالت استفاده نمود.

11- در صورت انبار نمودن پایه ها در محیط غیر سرپوشیده باید بسته بندی آن کاملا باز شود تا از حبس رطوبت در بسته بندی جلوگیری گردد.

12- محصولات و پایه ها در صورتی که بین تخلیه تا نصب ، دارای فاصله زمانی زیاد می باشند باید در انبار سرپوشیده و حفاظت شده قرار گیرند.

13- در صورت مغایرت و عدم رعایت موارد فوق شرکت سوتارا و نماینده فروش هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرند.


شرایط نصب صحیح پایه های خیابانی بر روی فنداسیون

1-کارشناسی و انتخاب نوع فنداسیون ، ابعاد و عیار بتن آن ، به عهده مشتری می باشد .
فنداسیون در دو حالت پیش ساخته و بتن ریزی در محل ، وجود دارد و از نظر شکل و حجم به 4 دسته تقسیم می گردد که شامل ذوزنقه ای، پاشنه دار، مکعب مربع و مکعب مستطیل می باشند و همچنین به دو صورت غیر مسلح و مسلح توسط آرماتور و خاموت ساخته می شود.

2- در فنداسیون باید مجرای رفت و برگشت کابل پیش بینی گردد.

3- بولت ها ، مهره ها و واشرها باید دارای پوشش گالوانیزه باشند.

4- سطح فنداسیون باید نسبت به سطح زمین و جریان آب های فصلی 10 تا 15 سانتی متر بالاتر باشد.

5- بولت ها ، مهره ها ، واشرها و شابلون بولت مربوط به هر پایه طبق درخواست مشتری توسط شرکت سوتارا ارسال می گردد ، در غیر اینصورت ابعاد و مشخصات آن توسط شرکت اعلام می شود.

6- قبل از نصب پایه بهتر است بازو ، دستک ، پروژکتور و قطعات آن طبق دستورالعمل مونتاژ گردد . (دستور العمل نصب و مونتاژ هر محصول در صفحه آن موجود می باشد.)

7- برای بلند کردن پایه ها باید از جرثقیل استفاده گردد و جهت جلوگیری آسیب و صدمه به رنگ از تسمه های پارچه ای برای حمل و بلند کردن پایه استفاده شود.

8- قبل از نصب ، مهره های تراز و واشرهای تخت بر روی بولت ها بسته و تراز شوند.

9- پایین ترین سطح مهره تراز نباید بیش از 2 سانتی متر از سطح بتن فاصله داشته باشد.

10- ایجاد فضای زیاد بین بیس پلیت پایه و سطح فنداسیون باعث فشار بیش از حد به مهره ها و بولت ها میشود.

11- اتصالات کابل ها و سیم کشی های مورد نیاز با رعایت اصول مربوطه انجام گردد.

12- پس از قرار گیری پایه را در جای خود بر روی بولت ها ،ابتدا واشرهای تخت و سپس مهره ها جایگذاری و به صورت ضربدری و هماهنگ سفت شوند. در صورت نیاز می توان از واشرهای فنری استفاده و آنرا بین واشر تخت و مهره جایگذاری نمود.

13- در مناطقی که بادخیز می باشند و بارهای جانبی و تنش به پایه ها زیاد است، پس از نصب کامل پایه باید فضای بین بیس پلت و فنداسیون قالب گیری و گروت سیمانی ریخته شود.

14- در حین نصب بازرسی های مورد نیاز مانند موارد زیر باید انجام پذیرد:
الف) کابل و اتصالات به شکل درست و ایمن متصل شده باشند .
ب) جهت جلوگیری از شوک های الکتریکی، سیم ارت به درستی در دریچه سرویس متصل شده باشد.
ج ) بازو و دستک و پرژکتور به درستی در جای خود و محکم نصب شده باشند .
د ) مهره های بیس پلیت در جای خود محکم شده باشند .
هـ) پایه باید به شکل کاملا عمودی و تراز نصب شده باشد.