S O O T A R A

درباره ما

درباره ما

شرکت صنایع روشنایی سوتارا در سال ۱۳۶۲ با هدف تولید انواع چراغ و پایه چراغ در مساحتی بالغ بر ۱۰,۰۰۰ متر مربع تاسیس گردید. هم اکنون این شـرکت با مدنظر قراردادن شعار بیشتـر تلاش می کنیم تا زیبـاتر ببینید و سلیقه عـالی پسـند مشتریان خـود ، به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان طیف وسیعی از محصولات روشنایی شامل انواع پایه چراغهای  محوطه ، تزئینی ، پـارکی ، دکوراتیو ، خیابـانی و بزرگراهی، برجهای نوری ، پایه های پرچم  و دیگر محصولات مرتبط می باشد . عرضه محصولات صنایع روشنایی سوتارا شامل بازارهای داخلی ، پروژه های بزرگ ملی و همچنین صادرات به کشورهای همسایه و آسیای میانه می باشد.

این شرکت با داشتن واحد های مختلف شامل : تحقیق وتوسعه ، طراحی ، آزمایشگاه اندازه گیری منحنی پخش نور ، آزمایشگاههای مجهز کنترل فرایند رنگ و تجهیزات الکتریکی ، آزمایشگاه سنجش IP ، قالب سازی ، تزریق پلاستیک ، دایکاست ، برش CNC پلاسما ، ریخته گری ، فلـزکاری ، جـوشکاری ، شستـشو شيميايی و سنـدبلاسـت ، خطـوط پیشرفته رنـگ پـودر الکترواستاتیک و رنگ مایع پلی اورتان ، مونتاژ ، مهندسی فـروش ، بازرگانی داخلی وخارجی و مدیران و پـرسـنل مجـرب می باشد که بااستفاده از مواد اولیه مرغوب ، سرعت در تولیـد و تحویل ، کنترل کیفیت مستمر، خدمات قبل و پس از فروش ، ارائه ضمانت نامه کیفیت محصولات ، تامین مادام العمر قطعات یدکی ، نـوآوریهای جدید و طراحی محصولات متنوع طبق سلیقه مشتریان و مطابق با استانداردهای معتبر داخلی و اروپایـی ، سعی در توسعـه کمی و کیفی محصـولات خود داشته و رضایتمندی شما مشتـریان گرامی رابه عنـوان محور اصلی اهـداف خود قرار داده است .
همچنین صنایع روشنایی سوتارا  با توجه به نیاز بازار داخلی و خارجی ،  در طرح توسعه خود در سال 1399 خط تولید تمام خودکار پایه های خیابانی چند وجهی و مخروطی ( کونیک ) به شکل یک تکه و تک درز با ارتفاع 14 متر را احداث و مورد بهره برداری قرار داده است .

در راستای نیل به اهداف خود به عنوان اولیـن شرکت تـولید کننده چـراغ های روشنـایی در شـرق کشورمـوفق به دریافت پروانه کاربـرد علامت استـاندارد ملی ایـران گشتـه ایم. صنایع روشنایی سوتارا پیشگام در طراحی علمی و متنـوع محصولات افتخاردارد همچون گذشته نور را در شکل صحیح خود وارد محیط زندگی و کار نموده و همیشه  توجه خاصی به زیبایی محصولات در روشنایی روز نیز داشته و با رضایت مندی حداکثری مشتریان  بر خود می بالد. دراین میان همیشه نظـرات و انتقادات  شما مصرف کننده گرامی راهنما ومشوق این شرکت خواهد بود .

طراحی

طراحی

در واحد طراحی صنایع روشنایی سـوتارا از قویترین و بروزترین نرم افزارهای طراحی و تولید و از خبـره ترین مهنـدسین بهره گرفته شده است، این مهندسیـن قبل از طراحی محصـول تمام قسمت های قطعـات را با کمک نرم افزار های طراحی و آنالیـز بصـورت کامل مطابق استانـداردهای روز دنیـا طراحی ، تست و آنالیـز کرده و با دقت فـوق العاده ای طبـق نقشه های تهیه شده به قسمت های قالبسازی و تولید ارسال می نمـایند ، لازم به توضیح است که مهنـدسین قسمت طـراحی در تمام مراحـل ساخت محصول ، قطعـات در حال سـاخت و ساخته شده را از هر لحاظ مـورد تست های فنی و مهندسی قـرار میدهند تا محصول نهایی بدون نقص را وارد بازار نمایند .
نرم افـزار هایی که بیشتـر در واحـد طـراحی از آنها استفـاده می شود عبـارتند از : SolidWorks , CATIA , Auto cad .
همچنین واحد طراحی صـنایع روشنایی سـوتارا آمـاده مشاوره ، طراحـی و ساخت محصـولات جدید و سفارشی مطابق درخـواست و نیاز مشـتریان گرامی می باشد .

آزمایشگاه تست منحنی پخش نور

آزمایشگاه تست منحنی پخش نور

.

صنایع روشنایی سوتارا در راستای محاسبات علمی مبحث روشنایی پروژه ها شامل نشریه 614 ( مشخصات فنی عمومی و اجرایی روشنایی راهها ) ، در محل کارخانه آزمایشگاه تست منحنی (توزیع) پخش نور را ایجاد و راه اندازی نموده است. این آزمایشگاه با بهره گیری از بروزترین دستگاه گونیوفتومتر (Goniophotometer System ) گزارش و فایل LDT محصولات خود را به مشتریان ارائه می کند. فایل LDT یا Luminaire File قابل ورود به نرم افزار های محاسبات روشنایی مانند DIALux و CalcuLUx می باشد . واحد تحقیق و توسعه شرکت سوتارا آماده مشاوره و مهندسی نور پروژه های روشنایی محوطه و بزرگراهی مشتریان می باشد . در زمینه تولید محصولات روشنایی محوطه (Outdoor) نکته قابل توجه این است که این ردیف از محصولات روشنایی قابلیت نصب هر نوع لامپ با سرپیچ مرتبط را خواهد داشت و با وجود تنوع زیاد در نوع و توان لامپ های موجود ، رفتار نور در هر محصول بر اساس هر لامپ متفاوت خواهد بود به همین سبب آزمایشگاه تست منحنی پخش نور شرکت سوتارا به غیر از ارائه فایل LDT با یک یا چند لامپ مشخص شده ، آماده ارائه فایل روشنایی هر محصول با توجه به لامپ انتخاب شده توسط مشتری ، را نیز دارا می باشد.

آزمایشگاه شیمی و كنترل كیفیت پوشش رنگ

آزمایشگاه شیمی و كنترل كیفیت پوشش رنگ

.

سازه حفـاظت نشده در آب ، خاك و یا سایر محیطهـا همواره در معرض خوردگی و خسارتهای ناشی از آن قرار دارد و بهترین راه برای حفاظت از هر سازه استفاده از سیستمهای پوششی می باشد. آزمایشگاه شیمی و كنترل كیفیت پوشش رنگ صنایع روشنایی سوتارا با تكیه بر استانداردهای بین المللی شامل ISO 12944 و ASTMD3359 همواره تلاش خود را جهت راهنمایی در زمینه بهترین انتخاب نوع پوشش با توجه به محیط كاربری و كنترل پروسه رنگ آمیزی داشته و به این منظور به صورت تخصصی آزمایشات مختلفی بر روی قطعات رنگ آمیزی شده انجام می دهد. كنترل و نظارت بر كلیه مراحل زیر سازی اعم از روش شیمیایی ( ساخت محلولهای درون وانهای شستشو و تیتراسیون بصورت روزانه) ، روش سندبلاست( انتخاب نوع و اندازه سرباره مس ، وزن مخصوص ذرات ساینده مورد مصـرف همچنین انتخاب قطـر نازل ، زاویه پاشش ، انتخاب فشار هوای مورد نیاز و كنتـرل شرایط جوی در زمان بلاستینگ) و كنترل ظاهری قطعه پاكسازی شده توسط پیشرفته ترین دستگاه ها مانند دستگاه های Elcometer انگلستان ، از جمله وظایف این آزمایشگاه می باشد.

آزمایشگاه تست درجه حفاظت

آزمایشگاه تست درجه حفاظت

.

كدینگ IPXX یك سیستم است كه درجه حفاظت (IP) یك محصول را برای جلوگیری از دسترسی به قسمتهای برق دار، نفوذ اجسام جامد خارجی و نفوذ آب، بر طبق استاندارد بین المللی IEC 60529 مشخص می كند.
كد IP معمولاً بصورت كد دو رقمی IPXX می باشد كه رقم اول آن (IP1X…IP6X) مربوط به حفاظت سیستم در برابر دسترسی و نفوذ اجسام صلب و گرد و غبار می باشد و رقم دوم آن (IPX1…IPX8) بیانگر درجه حفاظت در برابر نفوذ آب است و از حفاظت در برابر باران شروع شده و به تعلیق در مدت زمان طولانی در داخل آب خاتمه می یابد.
شرکت سوتارا در این راستا اقدام به راه اندازی آزمایشگاه تست درجه حفاظت تا کد IPX4 طبق استاندارد ملی شماره 3-2-5920 مربوط به چراغهای محوطه و خیابانی ( outdoor ) نموده است .

سندبلاست

سندبلاست

پاكسازی به روش پاشش ساینده با فشار هوا (سند بلاست) متداولترین روش آماده سازی سطوح فلزی جهت رنگ آمیـزی در زمینه صنعتی می باشد ، مكانیـزم كار در این شیوه به بدین ترتیب است كه :
ابتدا مخزن دستگاه از مسباره پر می گردد ، پودر مس یا مسباره ( copper slag ) یک نوع ماده معدنی است که دارای سختی بسیار بالایی است و ترکیبی از سیلیکات و اکسیدهای فلزی پیچیده‌ است که پس از سرد شدن مواد ناخالص باقی می‌ماند. سپس هوای تمیز ،خشك و پرفشار بوسیله كمپرسور تامین می گردد و بوسیله شیلنگهای رابط و نازل مخصوص به سمت سطح آلوده هدایت می شود. درون نازل بدلیل وجود جریان هوا، خلاء نسبی ایجاد می گردد. خلاء بوجود آمده ، باعث مكش ذرات مسباره از درون مخزن به مسیر اصلـی هوا می شود و بدیـن شكل ، ذرات سـاینده ی مسباره به همـراه هوا به سمت سطح ، پرتـاب می گـردند.
سـازه های با پوشـش نهایی پلـی اورتان كه آستـری آن زینـك ریـچ می باشد پاكسازی صرفا با روش سندبلاست و درجهSa3 طبق استانداردISO8501 ، (فلز در حد سفید، به گونه ای كه هیچ اثری از زنگار یا چربی و یا آلاینده های دیگر بر روی قطعه باقی نماند) می باشد.

برش پلاسما CNC

برش پلاسما CNC

برش پلاسما پروسه‌ای است که در آن فولاد یا سایر فلزات در ضخامت های مختلف بوسیله یک مشعل (torch) برش داده می‌شود. در این برش هوای فشرده با سرعت بالا از نازل دمیده شده و در همان لحظه یک قوس الکتریکی (Electrical ARC) بین گاز در سر نازل با سطح برش ایجاد می‌گردد و گاز به حالت پلاسما خارج می شود. پلاسما به اندازه کافی گرم است تا فلز را ذوب کند و برش صورت پذیرد. هوای فشرده نیز به اندازه‌ای فشار دارد که فلز ذوب شده را از مسیر برش دور کند . دستگاه CNC وظیفه هدایت خودکار نازل پلاسما را بر روی قطعات با توجه به نقشه دریافتی دارد . دستگاه پلاسما CNC موجود در شرکت دارای اینورتر hypertherm (بهترین و تخصصی ترین برند دنیا) قابلیت برش ورقهای فولادی از ضخامت 1 تا 300 میلیمتر و برش مستقیم بر روی لوله تا قطر 30 سانتیمتر را دارا می باشد ،همچنین این دستگاه بروزترین در نوع خود می باشد و دارای ویژگی هایی مانند کنترل ارتفاع هوشمند نازل ، ارتباط بی سیم دستگاه با شبکه و کنترل از طریق اینترنت ، برشکاری بر روی لوله ، سرعت بالا و برش بدون شیب و پلیسه ، توقف هوشمند دستگاه در صورت بروز خطا و … می باشد .

رنگ پودر الكترواستاتیك

رنگ پودر الكترواستاتیك

پوشش دهی پـودری عبارتست از اعمـال یك رزیـن كاملا خرد شده برروی یك زیرسـازه و تحت حـرارت قرار دادن این پـودر جهت ذوب شدن و چسبیدن به زیر لایه ، طی فـرایند حرارت دهی و پخت در كوره با دمای بین 180 تا 200 درجه سانتیگراد و زمان بین 20 تا 25 دقیقه پودر ذوب شده و پـوششی یك دست و پیـوسته بدست مـی آورد كه مقـاومت خوبی در برابـر سـایش ضربه و ماندگاری فام را دارد. كلیه رنگهای مصرفی از بهترین شركتهای تولید كننده رنگ پودر الكترواسـتاتیك تهیه می گردد كه به دلیل اینكه محصولات در محیط خارجی نصب می گردد از رنگهای با پایه پلـی استر كه در برابر اشعه UV مقـاوم بوده و تغییر فـام پیدا نمـی كند استفـاده می گردد .ضخـامت تقـریبی جهت رنگهـای سـاده 70 الی 90 و رنگهای سنبـاده ای 80 الی 120 میكرون می باشد.

رنگ پلی اورتان

رنگ پلی اورتان

این پوشش با اعمال 3 لایه جهت محیطهای شـرجی و یا مناطقی كه به ماندگاری پـوشش سـازه اهمیت بیشتـری می دهنـد، پیشنهـاد می شود.

– لایه اول پرایمـر زینك ریـچ اپوكسـی دوجـزئی با درصد روی بالا (حـدودا 90 درصد روی) با ضخامت تقریبی 40-65 میكرون ( این رنگ به عنوان آستر اولیه برای محافظت از سازه های فولادی در مقابل خوردگی ناشی از محیطهای شدیدا مرطوب و شرجی و دریایی و مناطق صنعتی بكار می رود. مقـاومت این آستر در تست سالت اسپری پس از 1000 ساعت ، بدون وجود تـاول زدگی و زنگ زدگی در ناحیه خراش خورده است.

– لایه دوم میـانی اپوكسـی دوجزئی با ضخامت تقـریبی 65-70 میكرون. (مقاومت این لایه میانی در تست سالت اسپـری پس از 500 ساعت بدون وجود تاول زدگـی و زنگ زدگی است.همچنین این لایه در برابر مواد شیمیایی و اسیدی و قلیایی مقاومت خوبی دارد)

– لایه نهـایی رویه پلی اورتان دو جزئی با ضخامت تقریبی 70-75 میكرون (به دلیل مقاومت بسیار خوب این رنگ در برابـر مواد شیمیـایی ، قلیایی و همچنین اشعـه UV جهـت محیطهـای خارجی با رطوبت و دمای بالا مناسب می باشد.) ابزار پاشش ایرلس Airless می باشد.

گواهینامه ها

گواهینامه ها

خانواده سوتارا

خانواده سوتارا

Hossein Mosalla pour

Chairman Of The Board & CEO

Majid Adhami

Deputy CEO

ویدیو معرفی

ویدیو معرفی